top of page

KAI STILIUS IŠBLAŠKO TYLĄ

Paroda „Kai stilius išblaško tylą“ parodo glaudų mados ir muzikos pasaulio ryšį,

vizualiai perteikia muzikos sukeliamas emocijas. Kadruose galėsite matyti Gabrielę Vilkickytę, Baltajį kirą, grupę „Kedrostuburas“, Evgenya Redko bei Luką Pilkauską.

Gabrielė Vilkickytė

Gabrielė Vilkickytė gyvena tam, kad kurtų. O, kai gyventi visgi pamiršta, stengiasi sukurti tokią dainą, kuri pakviestų ją grįžti prie šaknų. Todėl Gabrielė gali sakyti, kad pirmiausia savo dainas pasimatuoja viena mažam kambarėly, išmyli jas ir paleidžia. Gabrielė turi gražią naivią svajonę kaskart sėsdama prie pianino - parašyti muziką, kuri užpildytų meilės trūkumą klausytojo kūne ir psichikoje. Jautri, pažeidžiama lyriškų dainų autorė - labai gera priedanga. Jai patinka kontrastai. Jeigu reikia išreikšti ką jaučia - gali išdainuoti, išglostyti, išverkti, bet jeigu reikia apginti save ar mylimą - jau gali ir paleisti kryptinį smūgį į raktikaulį, išsaugot savo ašį ir ramiai grįžti namo, nes yra karatistė. taip ji ir balansuoja tarp gyvenimiškos kovos menų.

Lukas Pilkauskas

Lukas Pilkauskas, atrodo daug metų galbūt pasąmoniškai stabdė save, kažko laukė ir delsė, iki kol neseniai pasiryžo tvirčiau muzikuoti, atverti save kūrybai. Lukas visuomet įtikinėdavo save, kad visas laikas, galimybės ir svajonių pildymai - dar labai tolimoje ateityje, tačiau supyko dėl pastovaus atidėliojimo ir pradėjau veikti. Muzika Lukui itin žaviai padeda išjausti gyvenimą. Muzika, ją klausant, atliekant ar kuriant, dažnai suteikia begalę erdvės ištransliuoti ir sutalpinti visas emocijas, sustoti, nusiraminti ir grožėtis. 2021-aisiais metais jis išleido savo pirmą debiutinį mini-albumą 'Sodų Dainos' - apie nostalgiją vaikystei, gamtą, neskubėjimą, tikrumą ir paprastumą santykiuose tarp žmonių.

Kedro stuburas

Kedrostubùras yra alternatyvaus roko, hip-hopo, soulo ir džiazo arba “Sea Wave” stiliumi grojanti grupė. Jos keturi grupės nariai Matas, Pijus, Maksas ir Giedrius kartu groti ir eksperimentuoti pradėjo mokykloje ir Vilniaus senamiesčio gatvėse. 2019 metais buvo įrašytas ir į pasaulį išleistas pirmasis albumas DEL, kuris yra tarsi ankstyvosios grupės kūrybos atspindys, pilnas vasariškų, jūrinių ir vėjuotų kūrinių, sukurtų dar gerokai prieš atsirandant vardui “Kedrostubùras”.  2021 Rugpjūčio 1 d. grupė “Kedrostubùras” išleido antrąjį 12-kos dainų albumą NUX LUX, jis ypatingas tuo, kad yra ne tik pilnas sluoksnių, persidengimų, įvairių skambesių ir ritmų, tačiau taip pat yra pripildytas kodų ir sąsajų, kurias grupė kviečia klausytojus atrasti ir išsiaiškinti patiems. "Kedrostuburas" 2021 metais buvos nominuotas M.A.M.A. apdovanojimams "Metų proveržio" kategorijoje, taip pat su Mijos Kembre režisuotu klipu "JauPoDešimt" laimėjo vienoje iš muzikinių klipų konkurso "KLIPVID" kategorijų. “Kedrostubùras” kiekvieną seną ir naują klausytoją kviečia klausytis albumo, o jo paviršius ir gijas atrasti individualiai, per savo asmeninę patirtį. O jei trumpai apie grupės muziką - “Įsivaizduok skrendi virš jūros, bet kas Tu - nežinai”.

Baltasis kiras

BALTASIS KIRAS - indie/folk/roko grupė iš Vilniaus. 2008 metais jie pradėjo groti suėję į lietuviškosios Zapos - Liudo Giros kiemelį. Pasivadino kaip tašių firma - nuo tada yra rokenrolo grupė. 2010 metais išleido debiutinį albumą SU GELTONU SNAPELIU, 2014-aisiais pristatė mini-albumą AMERIKA, o 2020-aisiais įrėžė pirmąją baltą vinilinę plokštelę ir trečiąjį studijinį albumą TEKANČIOM UPĖM. BALTASIS KIRAS aktyviai koncertuoja ir jau yra sugroję rimčiausiuose šalies festivaliuose bei koncertų salėse. BK grupės nariai pirmiausia yra burys draugų, kelioms akimirkoms pakylančių į paukščio skrydį. Muzika padeda neužsimiršti ir judėti tikriau...